Zyrtare: Man Utd konfirmon marrëveshjen e Lukakut me Evertonin

Lukaku, 24 vjeç, do të bashkohet me ish-menaxherin e Chelseat Jose Mourinho në Old Trafford për një pagesë prej 75 milionë funtash.

United kishte synuar Alvaro Moratan për të ndihmuar të mbush boshllëkun e lënë nga golashënuesi më i mirë i sezonit të kaluar Zlatan Ibrahimoviç, i cili nuk kishte rinovuar kontratën e tij pas një dëmtimi të rëndë në gju që pësoi në prill.

Por Mourinho dhe United u kthyen nga Belgu Lukaku, në përpjekje për të rregulluar problemet e tyre duke shënuar vetëm 54 gola në Premier Ligën, që ishte më e ulta në mesin e 7 ekipeve më të larta.

Megjithëse Chelsea bëri një përpjekje për ta tërhequr atë në Stamford Bridge duke plotësuar ofertën e United, Djajtë e Kuq konfirmuan se kanë arritur një marrëveshje për Lukakun, i cili ende duhet të pajtohet me kushtet personale dhe të kalojë një test mjeksor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *