Zyrtare: James Rodriguez ka nënshkruar për Bayern Munchen

James Rodriguez ka nënshkruar për Bayern Munchen për një huazim dyvjeçar nga Real Madridi.

Kolumbiani 25 vjeç, është lidhur me një largim nga fituesit e Ligës së Kampionëve që nga fillimi i verës.

Manchester United u raportua të jetë i etur për James Rodriguez, por Bayern kanë hyrë në garë dhe kanë siguruar shërbimet e tij deri në qershor 2019. Klubi i Bundesligës ka konfirmuar se ata kanë mundësi të blejnë James menjëherë pasi të përfundojë marrëveshja e tij për huazim.

SportBild pretendon se Real Madridi po paguhet 10 milionë euro gjatë kursit të huazimit dhe se Bayerni do të ketë një opsion – jo një detyrim – për të blerë James për 35.2 milionë euro në 2019.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *