Zyrtare : Allegri nënshkruan kontraten e re

Image result for allegri 2020

Massimiliano Allegri ka nënshkruar kontratë të re me Juventusin, duke e mbajtur atë në Serie A deri në vitin 2020.

Allegri ndihmoi Juve të fitojë titujt e Serie A dhe Coppa Italia këtë sezon dhe i dërgoi ata deri në finalen e Ligës së Kampionëve. Që nga marrja e drejtimit të Juventusit në vitin 2014, ai ka fituar dy herë Seria A dhe dy herë Coppa italia dhe ka një normë fituese prej 69 për qind.

Me kontraten e re Allegri do të jetë një ndër trajnerët më të paguar në Serie A.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *