Zlatan Ibrahimoviç ka ri-nënshkruar për Manchester United-in

Zlatan Ibrahimoviç ka ri-nënshkruar për Manchester United në një kontratë njëvjeçare.

Superstari i Suedisë është ende duke u rikuperuar nga një dëmtim i rëndë në gju, i cili ka shkurtuar një sezon të shkëlqyer të debutimit në Old Trafford në prill pas 28 golave në 46 ndeshje. 35-vjeçari ka postuar postime të rregullta dhe pozitive për progresin e tij dhe United ka parë mjaftueshëm për ta nënshkruar atë deri në fund të sezonit.

“Unë jam kthyer për të përfunduar atë që kam filluar. Ishte gjithmonë qëllimi im dhe qëllimi i klubit për të qëndruar”, tha Ibrahimoviç.

“Unë nuk mund të pres të kthehem në atë fushë në Old Trafford, por unë gjithashtu e di se unë duhet të marrë kohën time për të siguruar që unë jam gati. Unë kam qenë duke punuar shumë dhe do të vazhdojë të bëjë këtë për të siguruar që unë ‘ jam në formën më të mirë të mundshëm për kthimin tim në fushë “.

Ish sulmuesi i PSG, Barcelona, Inter dhe Juventus do të vesh fanellën me No 10, që më parë ishte në pronësi të Wayne Rooney, pas nënshkrimit të ri prej 90 milionë funtave, Romelu Lukaku mori fanellën me No 9 në sezonin e parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *