Zlatan Ibrahimovic: Do të kthehem edhe më i mirë nga lëndimi për United-in

Zlatan Ibrahimoviç thotë se do të jetë një “version më i mirë” i tij kur të kthehet nga lëndimi tek Manchester United.

35 vjeçari u largua nga Paris Saint-Germain për Old Trafford verën e kaluar dhe shënoi 28 gola në fushatën e tij të parë në futbollin anglez. Ibrahimoviç shënoi në të dyja garat e EFL Cup dhe Community Shield në Wembley, si dhe luajti një rol kyç në fushatën triumfuese të United-it në Europa League në të cilën ai pësoi një lëndim të rëndë në gju. Pesë muaj më vonë dhe sulmuesi po bën përparim mbresëlënës në rimëkëmbjen e tij nga dëmtimi i ligamentit të gjurit dhe, pasi u lirua fillimisht në verë, është shpërblyer me një kontratë deri në fund të sezonit. Ibrahimoviç ka minimizuar dëmtimin e ligamentit të gjurit si një “pushim i vogël për një dëmtim të vogël”, edhe pse durimi dhe pozitiviteti kanë qenë çelësi gjatë rehabilitimit.

“Ndihem mirë,” tha Ibrahimoviç, të cilit shokët e skuadrës e presin Evertonin në Super Sunday. “Unë kam trajnuar çdo ditë që kur isha operuar në gju, nuk ka pushim. “Është një sfidë e re, por unë jam e fortë mendërisht dhe kur përqendrohem në një objektiv, asgjë nuk mund të më ndalojë. “Unë do të kaloj nëpër gjithçka, nuk ka rëndësi se çfarë është në rrugën time, unë do të thyej gjithçka për të arritur qëllimin tim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *