Zinedine Zidane: thashethemet që Reali do të shesë Iscon janë të gjitha gënjeshtra

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane ka quajtur një raport duke thënë se dëshiron të shesë mesfushorin e Spanjës Iscon si “gënjeshtra”.

Një raport në programin televiziv spanjoll El Chiringuito pretendonte se Zidane i kishte kërkuar presidentit të Realit Florentino Perez të gjente një blerës për 25-vjeçarin në fund të sezonit. Kjo ka çuar në spekulime në Angli se Isco i cili u zëvendësua për Gareth Bale dhe shënoi golin e dytë të Realit në barazimin e tyre 2-2 në Levante fundjavën e kaluar , dhe mund të jetë i destinuar për Premier Ligën.

“Unë kam besim të plotë në ekipin tim, unë jam një nga ata njerëz të cilët, kur nis diçka shkoj me të deri në vdekje. Besoj në atë që bëj, dhe dua që Isco të qëndrojë këtu gjithë jetën”, tha Zidane në një konferencë shtypi të premten përpara ndeshjes në shtëpi këtë fundjavë me Real Sociedad në La Liga.

“Isco është një lojtar shumë i mirë, kështu që raporti i El Chiringuito është një gënjeshtër dhe unë po u përgjigjem për t’i dhënë fund kësaj, kemi 25 lojtarë dhe gjithkush është i rëndësishëm, ndoshta Isco nuk do të luajë te gjitha ndeshjet, por unë mbështetëm mbi të.” Reali është aktualisht i katërti në La Liga përpara ndeshjes të së shtunës në Bernabeu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *