Zinedine Zidane: Real Madrid do të kthehet në formë

Zinedine Zidane thotë se do të largohej si trajner i Real Madridit nëse nuk e ndjen se mund ta kthente formën e tyre.

Reali janë 19 pikë prapa liderëve të La Ligas Barcelona dhe u eliminuan nga Copa del Rey nga rivalët lokalë Leganes më parë këtë javë. Zidane ka fituar dy kurora të Ligës së Kampionëve dhe titullin e ligës spanjolle në tre vitet e tij në krye në Bernabeu.

Por eksperti spanjoll Guillem Balague thotë se presidenti i Realit Perez ka identifikuar shefin e Tottenham Pochettino si kandidatin kryesor për të zëvendësuar Zidane.

“Jam i sigurt se do ta ndryshojmë situatën,” tha Zidane, perpara përballjes së tyre me Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve. “Po të mos isha i sigurt, do të kisha lënë, nuk mendoj se ne nuk mund ta ndryshojmë këtë situatë dhe të arrijmë diçka pozitive, siç kam thënë më parë, ka 19 ndeshje të ligës dhe ndeshjen e Ligës së Kampionëve dhe unë vetëm mendoni për këtë. ”

Reali do të përballet me Valencin në Mestalla këtë fundjavë, ku ata nuk kanë fituar që nga viti 2013, ndërsa luftojnë vetëm për të siguruar futbollin e Ligës së Kampionëve për sezonin e ardhshëm. Villarreal është vetëm një pikë prapa tyre në vendin e pestën, dhe fokusi i Realit mbetet në sigurimin e një kurore tjetër europiane.

“Ne mund dhe ne do të bëjmë gjithçka në duart tona për të fituar Champions (Ligën), siç e bëjmë gjithmonë”, tha Zidane. “Në këtë klub, ne gjithmonë kemi emocionet se me këtë ekip, ju mund të bëni gjëra të mdha.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *