Zinedine Zidane nuk mund ta imagjinojë Cristiano Ronaldon duke e lënë Real Madridin

Zinedine Zidane i ka kërkuar Cristiano Ronaldos të përqëndrohet në formën e tij, mes raporteve që Real Madrid janë të hapura për të lënë atë të largohet nga klubi.

Ronaldo, i cili ka shënuar vetëm katër gola në 14 paraqitje të ligës këtë sezon, është lidhur në mënyrë rutinore me një largim nga Spanja gjatë viteve të fundit, me ish-klubin Manchester United që rregullisht e ka shpallur si destinacion më të mundshëm. Duke folur para Copa del Rey për ndeshjen e parë me Leganes të enjten, Zidane u largua nga spekulimet dhe i tha Ronaldos, i cili është nën kontratë deri në vitin 2021, për t’u përqëndruar në çështjet në fushë.

“Ne e dimë se njerëzit mund të flasin dhe debatohen jashtë klubit, por ne mendojmë se Cristiano duhet të mendojë vetëm për të luajtur, siç ka bërë gjithmonë”, tha ai.  “Dhe unë vetëm dua të flas për këtë, çfarë mund të sjellë në ekip, kjo është e gjitha. “Nuk mund ta imagjinoj që Cristiano të shkojë kudo tjetër, ai është në klubin e tij, ku duhet të jetë.

“Unë nuk dua të flas për kontratën e tij, gjë që unë jam më i interesuar është çështja në fushë, kjo është ajo që unë flas me Cristianon. Gjithçka tjetër që menaxhon vetë, nuk është biznesi im. “Kur kisha momente të vështira si një lojtar, unë thjesht punova shumë dhe mendova se skuadra do të bënte gjëra të mira së shpejti”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *