Zinedine Zidane ka rinovuar kontratën e tij me Real Madridin

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane tha të martën se ai ka rinovuar kontratën e tij me kampionët spanjollë, edhe pse marrëveshja ende nuk është shpallur zyrtarisht.

Madrid ka ripërtërirë kontratat e lojtarëve të ndryshëm në javët e fundit dhe francezi tha në konference për shtyp se ai gjithashtu e ka zgjatur marrëveshjen e tij, e cila do të kishte përfunduar në fund të këtij sezoni. “Përsa i përket rinovimit, është bërë tashmë, por kjo nuk do të thotë asgjë,” tha Zidane. “Mua më intereson çdo ditë dhe nuk po shikoj më tej se kjo”. Zidane mori përgjegjësinë për Realin në janar 2016 dhe i ka çuar ata në trofe të njëpasnjëshm të Ligës së Kampionëve dhe titullin e tyre të parë të La Ligës që nga viti 2012, si dhe fitorja e Kupës së UEFA Super Cup dy herë dhe FIFA Club World Cup.

Real Madridi vazhdon të mërkurën mbrojtjen e titullit të ligës ndërsa ata presin Real Betis, edhe pse ata do të jenë pa mbrojtësin Theo Hernandez, i cili lëndoi krahun e tij në fitoren 3-1 të së dielës në Real Sociedad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *