Zinedine Zidane: Guti mund të jetë pasardhësi im në Real Madrid

Zinedine Zidane Guti është i aftë për të më zëvendësuar mua

Ka pasur shumë diskutime për të ardhmen e trajnerit të Real Madridit Zinedine Zidane përpara ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër PSG. Me Real Madridin e katërt në La Liga dhe jashtë garës për titullin, Liga e Kampionëve është shpresa e tyre më e mirë për shpëtim. Por francezi ka hedhur peshën e tij prapa ish lojtarit Guti për ta zëvendësuar atë kur ai largohet. “Po, unë e shoh atë si të aftë,” tha fituesi i Kupës së Botës. “Ai është duke u përgatitur të jetë trajner në të ardhmen dhe mund të jetë në Real Madrid. Ai është në gjendje të mirë, ai është dikush që është nga ky klub, ai gjithmonë ka qenë këtu dhe një ditë do të jetë edhe ëndrra e tij për ta drejtuar Realin”. sipas Don Balon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *