Zinedine Zidane është në garë për t’u bërë shefi ekzekutiv i ri i Juventusit

Zidane është një nga emrat e përmendur për t’u bërë shefi ekzekutiv i ri i Juventusit.

Zinedine Zidane është në garë për t’u bërë shefi ekzekutiv i ri i Juventusit, pavarësisht nga thashethemet se ai është një nga opsionet e mundshme për të zëvendësuar Jose Mourinho në Manchester United. Shefi ekzekutiv i Juventusit, Giuseppe Marotta konfirmoi se ai do të largohet nga posti i tij këtë muaj, sipas Tuttosport.

Kandidatët për bordin e drejtuesve të Juventusit gjithashtu janë shpallur, me disa emra të njohur. Ish-lojtari Pavel Nedved është mes tyre, siç është drejtuesi aktual i Juventusit, Andrea Agnelli dhe drejtori i ekipit të Ferrarit në Formula 1, Maurizio Arrivabene.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *