Zinedine Zidane: Do të jem i durueshëm me Gareth Bale

Gareth Bale do të shfaqë për herë të parë pas dy muajve, kur Real Madridi do të presë Fuenlabrada të tretë në Copa del Rey të martën.

Gjurmët katërvjeçare të Bale në kryeqytetin spanjoll janë dëmtuar nga lëndimet, sidomos në vitin e kaluar pasi ai ka përfunduar 90 minuta vetëm katër herë. “Unë dua që Bale të jetë plotësisht i aftë, por unë nuk mund të them se kur do të jetë,” tha Zidane të hënën, pasi Bale u kthye në stërvitje të plotë pas një lëndimi të kofshës.

“Ideja është se nesër ai mund të luajë dhe ai duket mirë. Si gjithmonë ai ka nevojë për kohë në lojë dhe se si ndeshjet shkojn do të përcaktojë se cila rrugë është më e mirë për ne për të marrë.

“Ai do të luajë nesër, por nuk e di për sa kohë”.

Zidane pritet të bëjë ndryshime me shumicë për përplasjen në Bernabeu me Real që tashmë kryeson 2-0 në total. Bale ende nuk ka luajtur një minutë të vetme këtë sezon së bashku me Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema të bashkangjitur në lëndime dhe pezullime në fillim të sezonit.

Sidoqoftë, Zidane shpreson ti shoh Gareth Bale, Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema,” shtoi francezi. “Ka qenë një kohë e gjatë që kur i kam parë së bashku.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *