Yaya Toure nënshkruan kontratën e re njëvjeçare me Manchester City

Yaya Toure ka nënshkruar një marrëveshje të re njëvjeçare me Manchester Cityn që e mban atë në klub për një sezon të tetë.

Ardhja e Toure nga Barcelona në vitin 2010 filloi një epokë suksesi për Qytetin e Sheikh Mansour i cili deri më tani ka fituar pesë trofe të mëdha në vend, duke përfshirë titullin e Premier League në 2012 dhe 2014.

“Kur erdha për herë të parë këtu po përpiqesha të bëhem pjesë e një historie të re, diçka të veçantë në këtë klub. Jam shumë me fat që tani të jem pjesë e një klubi të madh me lojtarë të mëdhenj rreth meje, të cilët më ndihmojnë të arrij objektivat e mia tha Toure”.

Marrëveshja e re me Toure është kontrata më e fundit sa i përket biznesit të hershëm të verës në City, i cili tashmë ka nënshkruar me Bernardo Silva nga Monako dhe po mbyllë një marrëveshje rekord për portierin e Benficaes Ederson.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *