Xhaka dhe Mustafi festuan me shqiponjë triumfin në FA Cup

Mustafi dhe Xhaka e kanë festuar me simbolin e shqiponjës triumfin në FA Cup të dielën.

Dy futbollistët e Arsenalit me prejardhje shqiptare, Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka, kanë festuar me simbolin e shqiponjës triumfin në FA Cup të dielën, ku mposhtën Chelsean 2:1 në finale duke fituar kështu edhe kupën e parë për Mustafin e Xhakën te londinezët.

“Akoma të lumtur për fitoren e djeshme”, ka shkruar Mustafi si përshkrim të një fotoje të postuar në rrjetet sociale bashkë me Xhakën dhe Mohamed Elnenyn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *