Wolfsburg shpreson të nënshkruaj sulmuesin e Liverpoolit Divock Origi

Wolfsburg shpreson të nënshkruaj sulmuesin e Liverpoolit Divock Origi në një huazim të stinuar, sipas burimeve të Sky Sports.

Divock Origi ka luftuar për të siguruar një vend të rregullt në skuadrën së parë në Anfield, që prej bashkimit nga Lille në një marrëveshje prej 10 milionë funtave në 2014. Divock Origi përballet me konkurrencë të madhe për vendë këtë sezon pas ardhjes së Dominic Solanke dhe Mohamed Salah nga Chelsea dhe Roma respektivisht. Divock Origi është paraqitur vetëm një herë këtë sezon për Reds, duke luajtur në barazimin 3-3 në Watford në ditën e hapjes së sezonit të Premier Ligës. Kuptohet që Liverpuli është i hapur ndaj idesë së Divock Origi që do të shkojë jashtë vendit për futboll të rregullt në ekip të parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *