William Carvalho afër transferimit në Premier Ligë

Mesfushori i Sporting Lisbonës William Carvalho pritet të përfundojë një lëvizje në Premier Ligë këtë verë, sipas A Bola.

Carvalho ka qenë rregullisht i lidhur me një transferim në Angli, dhe Sporting tani janë të përgatitur për të shitur 25-vjeçarin pas përforcimit të skuadrës së tyre.

West Brom ka parë një ofertë prej 20 milion euro të refuzuar, ndërsa Arsenali, Manchester City, Newcastle dhe Tottenham të gjithë thuhet se janë të gatshëm të ofrojnë në shumë rreth 30 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *