Wilfried Bony synon kthimin para sezonit të ri

Sulmuesi i Swansea City-it Wilfried Bony është duke përparuar mirë në rehabilitimin e tij pas një lëndimi të rëndë në gju dhe mbetet shpresë për një kthim në ekipin e parë në fillim të sezonit të ardhshëm.

Bony lëndoi ligamentin e tij në ndeshjen kundër Leicester City-it në Premier Lige muajin e kaluar, duke përjashtuar Ivorianin për pjesën tjetër të sezonit.

“Ndihem më mirë,” tha Boni në faqen e internetit të klubit. “Unë kam gati gjashtë javë nga operacioni dhe gjërat po shkojnë mirë. “Mjekët më kanë thënë se jam duke u rikuperuar shpejt dhe unë mund të kthehem për para sezonit, kështu që është synimi im. “Mendërisht, ndihem shumë i fuqishëm, po inkurajoj shokët e mi të ekipit, duke u përpjekur t’i motivoj dhe t’i bëjë ata të qeshen, kjo është mënyra më e mirë për të qenë”.

Swansea është përmirësuar shumë nën Carlos Carvalhal, duke fituar 18 pikë nga 10 lojtë e menaxherit portugez që kur mori përgjegjësin nga Paul Clement në dhjetor. “Gjithkush po përpiqet gjithçka për të qëndruar mir. Menaxheri i ka dhënë lojtarëve shumë motivim, ai ka ngritur të gjithë”, shtoi 29-vjeçari. “Ne jemi më të lumtur me pozicionin tonë tani, por ne duam më shumë se kaq, ne duam të jemi të sigurt”. Swansea do të përballet me Manchester United-in të shtunën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *