West Ham ka konfirmuar huazimin e Joao Mario-s nga Interi

West Ham ka konfirmuar ardhjen e mesfushorit Joao Mario në huazim nga Interi.

Joao Mario është bashkuar me klubin lindor të Londrës deri në fund të sezonit. Siç u raportua kohët e fundit nga Sky Sports, marrëveshja gjithashtu ka mundësinë për të siguruar transferimin e përhershëm të lojtarit në 24 milionë funta në fund të sezonit. Mario-t i është dorëzuar fanella me Nr. 18 pas mbërritjes së tij në stadiumin e Londrës.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu”, tha 25-vjeçari. “Është një përvojë vërtet e mahnitshme për t’u bashkuar me këtë ekip të mrekullueshëm. “Ishte një lëvizje e shpejtë, kam folur me të gjithë rreth ekipit dhe, për mua, është emocionuese të luaj në Premier Ligë. Kam biseduar me trajnerin dhe për mua, jam vërtet i lumtur që jam këtu dhe kam një trajner të mahnitshëm , gjithashtu.”

Mesfushori pranoi se mbrojtësi i West Ham portugezi Jose Fonte gjithashtu e kishin bindur atë të bënte kalimin në Premier Ligë. “Jose më shpjegoi pak më shumë për klubin dhe gjithashtu këngën që kemi, I’m Forever Blowing Bubbles and That, sigurisht, ishte me të vërtetë e rëndësishme edhe për mua që të bashkosha me West Ham”, tha Mario.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *