West Ham është larguar nga një marrëveshje për William Carvalhon

West Ham është larguar nga një marrëveshje për të nënshkruar me William Carvalhon nga Sporting Lisbon, sipas burimeve të Sky Sports.

Hammers vendosën të largohen pasi Sporting refuzoi të ulë vlerësimin e tyre prej 40 milionë funte për mesfushorin e Portugalisë dhe klubi i Londrës gjithashtu kanë shqetësime rreth aftësisë së Carvalhos. Një burim i lartë në klub tha: “Ai u be shumë i shtrenjtë dhe gjithashtu, ai nuk është trajnuar për tre javë. Ai nuk ka bërë asnjë trajnim para sezonit – kështu që ai mund të ketë nevojë për katër apo gjashtë javë që të jetë gati të luajë për ne”.

Carvalho ishte një anëtar i ekipit të Portugalisë, i cili fitoi Euro 2016 dhe ka qenë i lidhur me një lëvizje në West Ham gjatë gjithë verës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *