West Brom ka vendosur të nënshkruajë Jay Rodriguez

West Brom ka vendosur të nënshkruajë me Jay Rodriguez në një kontratë prej 15 milionë funtash nga Southampton, sipas Sky Sports.

kuptoht se një tarifë fillestare prej 12 milionë funta është rënë dakord që do të përfshijë 3 milionë funta të shtesave të mundshme, dhe se lëvizja mund të shpallet të hënën.

E ardhmja e Rodriguez në St Mary’s kishte qenë në pyetje për disa kohë që kur ai u rikuperua nga dëmtimi afatgjatë në vitin 2015, me lojtarin që luftonte për të hyrë në ekipin e parë të drejtuar nga Ronald Koeman dhe pasardhësin e tij Claude Puel, Southampton ka katër opsione të qendrës në Manolo Gabbiadini, Charlie Austin, Shane Long dhe Sam Gallagher dhe se Rodriguez do të vazhdonte të luftojë për kohën e lojës nën drejtuesin e ri Mauricio Pellegrino.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *