West Brom janë të interesuar në nënshkrimin e Kevin Wimmer

West Bromwich Albion janë të interesuar në nënshkrimin e mbrojtësit të Tottenham Kevin Wimmer.

Burimet e Sky Sports kan kuptuar se një ofertë zyrtare ende nuk është bërë, por Albion iu është drejtuar Spurs për të pyetur nëse janë të gatshëm të shesin. Lajmi vjen pasi Manchester City pa një ofertë prej 18 milionë funtash për Jonny Evans të West Brom të refuzuar. Bosi i Baggies Tony Pulis është i bindur se ai nuk dëshiron të humbasë kapitenin e tij dhe është i prirur të forcojë opsionet e tij mbrojtëse nëse Evans qëndron apo jo.

Stoke City gjithashtu pyeti për disponueshmërinë e Wimmer më herët, por tërhoqi interesin e tyre pas nënshkrimit të Bruno Martins Indi për 7 milionë funta nga Porto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *