Wayne Rooney nënshkrun një kontratë dyvjeçare me Everton

Wayne Rooney ka rënë dakord me një kontratë dyvjeçare me Evertonin pasi përgatitet të largohet nga Manchester United, raporton Daily Star.

Toffees janë të vendosur të ri-nënshkruajnë 31-vjeçarin 13 vjet pas largimit të tij prej 20 milionë funtash në Old Trafford në vitin 2004, me një njoftim të mundshëm gjatë fundjavës.

Ronald Koeman pranoi interesimin e tij për Rooney në mars dhe burimet e Daily Star kan raportuar javën e kaluar se të dy klubet kishin rënë dakord për një marrëveshje për transferimin e kapitenit të Anglisë.

Rooney u mundua të rimarrë vendin e tij në ekipin e parë të Jose Mourinhos sezonin e kaluar pas një fushate të vështirë të mëparshme nën Louis van Gaal. Dhe ish-kapiteni i United ka thënë se Toffees janë një nga vetëm dy klubet e Premier Ligës për të cilat do të luajë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *