Wayne Rooney është drejtuar në Itali me pjesën tjetër të skuadrës së Evertonit

Wayne Rooney është drejtuar në Itali me pjesën tjetër të skuadrës së Evertonit ndërsa përgatiten për ndeshjen e parë të grupeve të Europa League.

31-vjeçari ishte në mesin e partisë udhëtuese pasi Ronald Koeman dhe pala e tij fluturoi nga aeroporti i John Lennon të Liverpulit të mërkurën në mëngjes për ndeshjen e tyre në Atalanta. Të martën, Sky Sports News raportoi se Rooney nuk kishte kërkuar leje për pushim dhe nuk kishte plane për të kërkuar nga menaxheri Ronald Koeman.

Burimet e afërta me Rooney kanë thënë për Sky Sports News se sulmuesi i Evertonit nuk ka kërkuar një leje për pushim, “as nuk do të bëhej ndonjë kërkesë e tillë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *