Watford i interesuar në huazimin e Gerard Deulofeu nga Barcelona

Watford është i interesuar të nënshkruajë anësorin Gerard Deulofeu të Barcelonës, sipas burimeve të Sky.

Deulofeu u ribashkua me Barcelonës nga Everton në verë, por ka filluar vetëm pesë ndeshje në La Liga këtë sezon. 23-vjeçari filloi karrierën e tij në Camp Nou para se të huazohej në Everton dhe Sevilla. Ai bëri lëvizjen në Goodison Park në një bazë të përhershme në korrik të vitit 2015, duke shënuar katër gola në 33 paraqitje të fushatës.

Sidoqoftë, Deulofeu ra poshtë renditjes në skuadër pas nënshkrimit të Yannick Bolasie nga Crystal Palace dhe kaloi gjysmën e dytë të sezonit pasues në huazim në AC Milan. Barcelona pastaj aktivizoi një klauzolë blerjeje për anësorin spanjoll, duke e nënshkruar atë në një marrëveshje dyvjeçare në verë, por ai ka luftuar për kohën e lojës këtë sezon, duke shënuar dy gola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *