Watford do të emërojë ish trajnerin e Malaga-ës Javi Gracia si menaxher të ri

Ish-menaxheri i Malaga-ës dhe Rubin Kazan, Javi Gracia do të emërohet trajner i ri i Watford pasi ka rënë dakord për një marrëveshje dy-vjeçare me klubin.

Marco Silva u shkarkua të dielën pas një prove të dobët që ka parë Hornet të fitojnë vetëm një nga 11 ndeshjet e fundit të Premier League-ës, duke kulmuar në humbjen 2-0 të tyre nga Leicesteri të shtunën. Watford ishin gjithashtu të pakënaqur me efektin destabilizues që qasja e Evertonit ndaj Silva-ës ka pasur në klub, me Toffees fillimisht të prirur për të folur me portugezin për t’u bërë menaxher i tyre i ri para se Sam Allardyce të emërohej në at rol.

Gracia e la Rubin Kazan pasi ata mund të përfundonin vetëm te nëntë në Premier League-ën e Rusisë, por tani duket se do të jepet mundësia për të provuar fatin e tij me klubin anglez. Ai do të takohet me skuadrën Watford për trajnim të hënën dhe do të sjellë katër anëtarë të rinj të stafit së bashku me të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *