Virgil van Dijk vlerëson ndikimin e portierit Alisson në mbrojtjen e Liverpoolit

Prania dhe aftësia e portierit të ri të Liverpoolit, Alisson, po rrit sigurinë e lojtarëve mbrojtës, thotë qendërmbrojtësi Virgil Van Dijk.

Braziliani Alisson bëri debutimin e tij në fitoren 4-0 të Liverpoolit ndaj West Ham në Premier Ligë të dielën dhe 25-vjeçari u impresionua pasi filloi jetën në futbollin anglez me një port të pastërt. “Ne flasim shumë, ai është shumë i zëshëm dhe kjo ndihmon, ai më ndihmon mua dhe të gjithë në pozicion.” Mendoj se prania e tij është shumë e mirë, “tha Van Dijk.

“Ai ka shumë kualitete në top që na ndihmojnë të luajmë. Ne kemi punuar në të gjithë sezonin e parë dhe do të vazhdojmë të ndërtojmë dhe të praktikojmë. Ka akoma shumë për të bërë. “West Ham ishte vetëm një lojë, mund të bëjmë shumë më mirë në momente të caktuara dhe kjo është vetëm fillimi. Ne po përpiqemi të ndërtojmë diçka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *