Virgil van Dijk ka dorëzuar një kërkesë transferimi në Southampton

Virgil van Dijk ka dorëzuar një kërkesë transferimi në Southampton dhe kritikoi qëndrimin e klubit ndaj vendosmërisë së tij për t’u larguar.

Mesfushori 26-vjeçar holandez mendon se ai nuk ka “asnjë alternativë” pasi u bë “i frustruar” me qëndrimin e shenjtorëve se ai nuk është në shitje dhe thotë se marrëdhënia e tij me klubin është “prekur seriozisht”.

Liverpool fitoi një marrëveshje për Van Dijk në fillim të dritares së transferimit të verës, por u detyrua të heqë interesin e tyre pasi Southampton i raportoi ata në Premier League për një qëndrim të supozuar të paligjshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *