Virgil van Dijk: Jam ende i hapur ndaj mundësisë së largimit nga Southampton

Virgil van Dijk ka zbuluar se ai është ende i hapur ndaj mundësisë së largimit nga Southampton përpara dritares së transferimeve të janarit.

Mbrojtësi i Holandës ishte një objektiv i transferimit të verës për Liverpoolin, por klubi Merseyside e ndaloj ndjekjen e tyre në qershor dhe më pas lëshoi një kërkimfalje për Southampton pasi ishte akuzuar për një qëndrim të paligjshëm. Southampton hodhi poshtë një kërkesë transferimi nga Van Dijk në gusht, duke lënë 26 vjeçarin për tu trajnuar me skuadrën e zhvillimit të klubit. Van Dijk që nga ajo kohë u kthye në radhët e ekipit të parë pas përfundimit të dritares së transferimit të verës, por përsëri ka hedhur dyshime mbi të ardhmen e tij afatgjatë në St Mary’s

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *