Vinicius Junior lojtar i Real Madridit

Vinicius Junior tashmë është lojtar i Real Madridit, kështu bën të ditur ish presidenti i Flamengos, Kleber Leite, i cili thotë se tashmë klubet kanë arritur marrëveshje për 16 vjeçarin.

Është bërë e ditur se për talentin brazilian, Real Madridi do t’i paguajë 45 milionë euro Flamengos.

“Kam ndjekur më vëmendje zhvillimet e fundit dhe kam qenë i befasuar me disa lajme” tha fillimisht Leite, disa shkruajnë se Vinicius Junior ka rinovuar kontratën dhe është afër Real Madridit”, shtoi ish presidenti i klubit brazilian.

Vinicius Júnior nuk është afër transferimit në Real Madrid, ai është tashmë i Real Madridit”, ka deklaruar Leite.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *