Van Dijk zgjedhë Liverpool

HD Virgil van Dijk

Liverpooli është i vendosur për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e Southampton Virgil van Dijk, raporton BBC.

Artikulli i BBC thotë se mbrojtësi holandez e ka bërë të ditur se Anfield është destinacioni i tij i preferuar, kjo ka bërë që Chelsea dhe Manchester City të humbasin në një nga objektivat e tyre kryesore të transferimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *