Valon Behrami afër përfundimit së një lëvizje në Udinese

Valon Behrami ka zbritur në Itali për të përfunduar një lëvizje në Udinese, sipas Sky Sports.

Kuptohet që 32-vjeçari do të takohet me Giampaolo Pozzo djali i pronarit Gino dhe pronari i Udineses – të shtunën për të përfunduar transferimin. Udhëheqësi i Watford, Marco Silva, i cili fitoi një barazim 3-3 ndaj Liverpoolit në ndeshjen e tij të parë në Premier League, tha më herët se priste që Behrami të largohej para afatit.

Mesfushori i Zvicrës bëri 49 paraqitje për Hornetët pas një lëvizje prej 2.5 milionë funtash nga Hamburgu në verën e vitit 2015.

Silva tha muajin e kaluar: “Valoni po punon në fushën e trajnimit, por ai është një lojtar i cili nuk do të qëndrojë me ne.”Është koha që ai të gjejë zgjidhje të tjera për karrierën e tij dhe do të shohim se ku do të luajë, por ai nuk do të qëndrojë në skuadrën tonë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *