Uellsi do të luaj një miqësore me Panaman në Cardiff City me 14 nëntor

Uellsi do të luaj me kualifikuesit e Kupës së Botës 2018 Panaman në një miqësore në Cardiff City Stadium me 14 nëntor.

Ajo do të jetë loja e parë midis dy vendeve dhe do të ndjekë përplasjen miqësore të Uellsit kundër Francës në Paris katër ditë më parë. Panamaja e rezervoi finalen e parë të Kupës së Botës kur ata mundën Kosta Rika-ën 2-1 më 10 tetor për të përfunduar të tretët në grupin e tyre. Por gjysmë-finalistët e Euro 2016 Uellsi nuk do të jenë në Rusi, pasi kan humbur një shans për të arritur në play-offs kur humbën 1-0 ndaj Republikës së Irlandës më 9 tetor.

Uells tani janë duke pritur për të parë nëse menaxheri i njohur Chris Coleman do të zgjasë kontratën e tij dhe ai tashmë ka mbajtur bisedime joformale me zyrtarët e FAW.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *