Trajneri i Chelsea-it Antonio Conte është gjobitur me 8,000 funta

Trajneri i Chelsea-it, Antonio Conte është gjobitur me 8,000 funta pasi ka pranuar një akuzë për sjellje të pahijshme nga FA pas largimit të tij nga loja me Swansea-nën.

Italiani u dërgua në tribunë nga arbitri Neil Swarbrick në fund të gjysmës së parë të fitores 1-0 të Chelsea-it, pasi u zemërua duke protestuar për dhënien e një goditjeje për Swansea-nën. Conte i kërkoi falje Swarbrick dhe zyrtarit të katërt Lee Mason pas ndeshjes. Ai më vonë pranoi se do ta pranonte akuzën dhe do të paguante gjobën. Ndërsa pranonte vendimin, Conte tha se besonë që Swarbrick duhet të mësoj nga incidenti.

“Unë gjithashtu dua që gjyqtari të mësojë diçka,” tha Conte javën e kaluar. “Për mua, Swansea ishte duke humbur kohë. “Në këtë rast, arbitri duhet të përpiqet të mbrojë ekipin që dëshiron të fitojë, dëshiron të luajë futboll. Conte, megjithatë, këmbënguli se ai nuk do të ndryshojë sjelljen e tij të animuar të lëvizjeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *