Trajneri i Barcelonës do të transferon këta 3 super-lojtarë

Pas finales në Copa del Rey, Barcelona do të prezantojë trajnerin e ri, Ernesto Valverde i cili ka në plan 3 transferta të bujshme, përforcim i parë do të jetë një mbrojtës i djathtë dhe i përzgjedhur është Hector Bellerin i Arsenalit. Katalanasit do të paguajnë 30 milionë euro për të transferuar Bellerin në “Camp Nou”.

Gjithashtu Barcelona ka nevojë edhe për një mesfushor që të organizojë lojën dhe të luajë në qendër të fushës së bashku me Busqets. Nëse nuk do të arrihet marrëveshja me Verrattin atëhere Valverde ka kërkuar që të marrin Herrerën nga Manchester United, së treti, Barcelonës i nevojitet një lojtar që të bëjë diferencën në krah dhe për këtë të gjithë emrat të çojnë te Coutinho i Liverpoolit. Kjo lëvizje bëhet akoma edhe më e besueshme pasi vetë lojtari ka shprehur dëshirën e tij të madhe për të veshur fanellën e Barcelonës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *