Tottenham nënshkruajnë Paulo Gazzanigan nga Southampton

Tottenham ka nënshkruar portierin e Argjentinas Paulo Gazzaniga nga Southampton.

25-vjeçari ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare dhe është ribashkuar me ish-menaxherin e Saints Mauricio Pochettino në Tottenham. Gazzaniga gjithashtu bëhet nënshkrimi i dytë i Pochettino i dritares së transferimit të verës pas ardhjes së Davinson Sanchez. 
Gazzaniga nuk ishte paraqitur për Southampton këtë sezon dhe paraqitja e tij e fundit për klubin erdhi në një humbje 2-0 ndaj Tottenhamit më 19 dhjetor. Ai kaloi sezonin e kaluar në huazim në anën spanjolle Segunda Rayo Vallecano, duke mbajtur 11 mbrojtje të pastra në 32 ndeshje pasi përfunduan në vendin e 12-të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *