Tottenham në bisedime me Paris-Saint Germain për Lucas Moura-ën

Tottenham janë në bisedime për të nënshkruar Lucas Moura-ën nga Paris-Saint Germain, sipas Sky Sports News.

Sky Sports News ka kuptuar se të dy klubet nuk janë afër një marrëveshje, me klubin francez duke kërkuar një tarifë prej 23 milionë funtave për anësorin. Preferenca e Moura-ës është një transferim në Premier League, sipas burimeve të Sky, dhe 25-vjeçari ndjen se puna nën Mauricio Pochettinon në Tottenham është masa e duhur për të përparuar karrierën e tij. Kuptohet gjithashtu se Borussia Dortmund është e interesuar në nënshkrimin e Moura-ës nëse ata bien dakord për të shitur Pierre-Emerick Aubameyang në Arsenal. Klubi kinez i Pekinit Guoan është një tjetër klub i prirur për të blerë shërbimet e Brazilianit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *