Tottenham kanë rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar Serge Aurier

Tottenham kanë rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar Serge Aurier nga Paris Saint-Germain, por leja e tij e punës ende nuk është finalizuar, sipas The Mirror.

Është e kuptuar që mbrojtësi 24-vjeçar ka përfunduar një test mjeksor përpara një transferimi me vlerë 23 milionë funta, por lëvizja ende është duke u mbajtur nga çështjet që kanë të bëjnë me të drejtën e tij për të hyrë në Mbretërinë e Bashkuar. Aurier i është dhënë një dënim me dy muaj paraburgim vitin e kaluar për sulm ndaj një oficeri policie dhe nuk u lejua në vend të luante për PSG në ndeshjen e tyre të Ligës së Kampionëve me Arsenalin – ai që nga ajo kohë ka apeluar kundër atij dënimi dhe është ende në pritje të rezultatit.

Aurier ka luajtur të gjithë karrierën e tij profesionale në Francë, duke u bashkuar me PSG në verën e vitit 2015 pas fillimit të karrierës së tij me Lens dhe pastaj duke u transferuar në Toulouse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *