Tottenham janë afër një marrëveshje për të nënshkruar Paulo Gazzaniga

Tottenham janë afër përfundimit të një marrëveshje për të nënshkruar portierin e Southampton Paulo Gazzaniga, Sky Sports News e kupton.

25-vjeçari ka vendosur të bashkohet me menaxherin Mauricio Pochettino, i cili ka punuar me të në St Mary’s, dhe ofron konkurrencë shtesë për Hugo Lloris dhe Michel Vorm. Spurs kishte konsideruar një kontratë të përhershme me Pau Lopez të Espanyolit, i cili kaloi sezonin e kaluar në huazim në White Hart Lane, por u kthye në vend të Arnoutit të Pochettinos. Gazzaniga nuk ka luajtur për shenjtorët që nga një humbje 2-0 në shtëpi ndaj Tottenhamit të Pochettinos në dhjetor të vitit 2015, kur ai u mund nga Harry Kane dhe Dele Alli brenda tre minutash të para të asaj dite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *