Tottenham i gatshëm për të paguar 30 milionë euro për Kevin Gameiro

Derisa Atlético ende pret një vendim për ankesën e tyre për të bërë transferime, klubi ka marrë oferta për lojtarët e tyre. Sipas burimeve të ndryshme në Angli, Tottenham, i cili përfundoi sezonin e kaluar si të dytët në Premierligë, janë të prirur ta sigurojnë pjesëmarrjen e tyre në Ligën e Kampionëve dhe kanë vendosur objektivin e tyre në Kevin Gameiro. Tottenham e shohin Gameiro si partnerin ideal për Harry Kane dhe thuhet se janë të gatshëm të shpenzojnë 30 milionë euro për francezin.

Nëse Atlético do të fitojë apelin e tyre dhe do të jetë në gjendje të bëjë transferime gjate kësaj vere, ata do të jenë të hapur ndaj ofertave për Gameiro pasi ata tashmë kanë Lacazzette dhe Diego Costa të rreshtuar si sulmues që Simeone ka kërkuar. Gameiro ka pasur një sezon të parë për Rojiblancos dhe nuk ka përmbushur shpresat që shumë kishin shpresuar pasi u bashkua nga Sevila vitin e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *