Tony Pulis është menaxheri i ri i ekipit të Middlesbrough

Tony Pulis është konfirmuar si menaxheri i ri i ekipit të Middlesbrough të Sky Batt Championship.

Burimet e Sky Sports raportojnë se 59-vjeçari ka qenë në bisedime me klubin pas shkarkimit të Garry Monk pas fitores së Middlesbrough 2-1 ndaj Sheffield Wednesday të shtunën. Pulis ka qenë jashtë punës që kur u shkarkua nga West Brom në nëntor dhe do të marrë përgjegjësinë pasi të shikojë përplasjen me Bolton nga tribunat.

“Doja një sfidë – një sfidë të vërtetë, dhe kjo më kujton aq shumë Stokën kur shkova atje me Peter Coates,” tha Pulis. “Steve Gibson kryetari i Middlesbrough është një njeri i futbollit që e kupton lojën. Kam respekt të madh për të si një person dhe një pronar.

“Unë me të vërtetë po pres me padurim këtë. Sfida e menjëhershme është gjetja e klubit të futbollit dhe si ekip duhet të marrim sa më shumë pikë sa mundemi, sa më shpejt që të mundemi.”Doja të vija në këtë kohë, sepse ne kemi aq shumë lojëra në një hapësirë të shkurtër kohe dhe unë mund të vlerësoj gjithçka”.

Gibson pretendoi se dy klube të tjera kishin konkurruar për të marrë në punë Pulis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *