Tony Pulis do të vendosë nëse do të nënshkruajë ose jo me Kevin Wimmer

Bosi i West Bromit Tony Pulis do të vendosë në dy ditët e ardhshme nëse do të nënshkruajë ose jo me Kevin Wimmer të Tottenhamit për 15 milionë funta, sipas The Mirror.

Hierarkia në West Brom ka sanksionuar këtë lëvizje dhe tani është në krye të trajnerit nëse do të përdorë ose jo një copë të madhe të fondit të tij të transferimit në yllin e Austrisë ose t’i devijojë vëmendjen e tij diku tjetër. Bosi i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, do të lejojë që Wimmer të largohet nga Spurs, pasi ka siguruar një marrëveshje për kolegun e ti të Kolumbisë, Ajax, Davinson Sanchez në një kontratë prej 38.4 milionë funtash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *