Timo Werner e dëshiron lëvizjen në Premier League

Timo Werner ka thënë se do të favorizonte një lëvizje në Angli për të luajtur në Premier League nëse dhe kur ai vendos të largohet nga RB Leipzig.

Sulmuesi 21-vjeçar i Gjermanisë ka qenë prej kohësh i lidhur me gazetat në të gjithë Evropën me lëvizje të mëdha të parave në klube duke përfshirë Barcelonën, Real Madridin dhe Liverpoolin. Tani, vetë Werner ka hedhur dritë mbi këtë çështje, duke konfirmuar se ai do të dëshironte të luante në Angli. Kur u pyet nëse një lëvizje në Premier League do ti interesonte, ai tha: “Po, me siguri.

“Unë do të thosha se liga italiane apo franceze nuk është gjëja ime. Nuk e shoh veten atje tani. “Do të ndihesha më mirë për të luajtur në një nga ligat e tjera të mëdha, jo vetëm për shkak të futbollit, por edhe të qyteteve”.

“Natyrisht, ju doni të fitoni tituj dhe trofe, nuk e di nëse do të ndodhë me RB Leipzig, por patjetër që punojmë shumë për këtë dhe mendoj, këtë sezon, shanset janë të mira në kupë dhe ligë.

“Por kjo do të thotë shumë punë e vështirë dhe nëse mund ta arrijmë atë me Leipzig do të ishte e mrekullueshme. Nëse ndodh në një kohë me një klub tjetër, kjo është në rregull për mua”.

Ndërsa ai pranoi interesimin e tij për Premier Ligën, Werner mund të favorizojë një klub mbi të gjithë të tjerët.Ai tha: “Si një djalë i vogël, ju gjithmonë ëndërroni për klubet e mëdha. Në ditët e mëparshme, ishte Manchester United.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *