Tifozët e Premierligës zgjedhin lojtarin më të mirë të vitit

Harry kane është votuar si lojtari më i mirë i Premierligës për sezonin 2016/17, nga tifozët e Premierligës, sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane ka mposhtur dyshen e Chelseat, N’Golo Kante dhe Eden Hazard në garë për futbollistin më të mirë të vitit.

Kane ka marrë më së shumti vota, duke lënë mbrapa tij N’Golo Kante, ndërsa në vendin e tretë ishte Eden Hazard, anglezi ka kaluar edhe një vit të jashtëzakonshëm, duke shënuar 29 gola në 30 paraqitje dhe duke përfunduar në vendin e dytë në Premierligë.

Në garë për lojtarin e vitit kanë qenë edhe Alexis Sanchez, Dele Alli dhe Rmelu Lukaku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *