Tiemoue Bakayoko javën e ardhshme në Chelsea

Ylli i Monacos, Tiemoue Bakayoko, do ti nënshtrohet testeve mjekësore në Chelsea javën e ardhshme, sipas The Evening Standard.

Blues me sa duket do të paguajë një tarifë prej 35.1 milionë funtesh dhe janë përgatitur t’i ofrojë atij një kontratë pesëvjeçare. Si rezultat, ka të ngjarë që të shpejtohet dalja e Nemanja Matic, i cili ka qenë i lidhur me Manchester United.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *