Thomas Meunier: Chelseai u përpoq të më nënshkruajë nga Paris Saint-Germain

Thomas Meunier ka zbuluar se Chelseai ka bërë një qasje verore të afatit të fundit për ta nënshkruar atë nga Paris Saint Germain.

PSG nuk ishte i gatshëm të lejonte belgun të largohej nga Parc des Princes pasi largimi i tij do të kishte lënë trajnerin e tij Unai Emery me Dani Alvesin si të djathtën e tij të vetme të njohur. Tottenham nënshkroi Serge Aurier nga skuadra e Ligue 1 në ditën e fundit të dritares së transferimeve të verës, pavarësisht nga interesi i Chelsea-it, i cili e mbushi vendin e lirë në të djathtë me Davide Zappacosta. Chelseai gjithashtu kishte një ofertë të refuzuar për Rafinha të Bayern Munich-en në ditën e afatit të fundit, por ai vendosi të mbetej me kampionët gjermanë.

“Ditën e fundit të periudhës së transferimit Chelsea bëri një ofertë për Paris Saint-Germain, por e di që përgjigja ishte jo,” tha Meunier për Sky Sports News, pas barazimit 3-3 të Belgjikës me Meksikën.

“Klubi nuk ka dashur të më shesë, sepse jemi dy krahë të djathtë me Dani Alves dhe unë, është e vështirë të na shesin njërin prej nesh. “Unë nuk mendova për tu bashkuar me Chelsea-in, sepse më thirrën për të më thënë:” Ju nuk do të lëvizni, prandaj mos mendoni për Chelsea-in ose ndonjë klub tjetër, do të qëndroni në Paris dhe ne po ju llogarisim juve për sezonin e ri.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *