Thibaut Courtois të rifillojë bisedimet me Chelsean

Thibaut Courtois ka të ngjarë të rifillojë bisedimet me Chelsean pasi Real Madrid frenoi interesin e tyre për të nënshkruar portierin, sipas ESPN.

Madridi ka qenë prej kohësh i lidhur me një ofertë për Courtois, të cilit i kan mbetur dy vjet në kontratën e tij aktuale, por thuhet se janë duke u fokusuar në David de Gea dhe Gianluigi Donnarumma si zëvendësime të mundshme për Keylor Navas.

Kjo i ka dhënë Chelseas një rritje në përpjekjet e tyre për të bindur Belgun që të nënshkruajnë një marrëveshje të re në Stamford Bridge.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *