Thiago Alcantara: Bayern Munich janë të përgatitur

Real Madrid qëndron midis Bayern Munich dhe finales së Ligës së Kampionëve, por kampionët gjermanë janë gati për sfidën.

Thiago Alcantara ka këmbëngulur që ekipi i tij është i vetëdijshëm për atë që duhet të bëjnë për të rrëzuar ekipin që ka fituar dy edicionet e fundit të turneut kryesor të UEFA-s. “Sigurisht që jemi të përgatitur,” tha ai për MARCA në fund të një sesioni trajnimi këtë javë. Bayern-i u eliminua nga Los Blancos pas një kohe shtesë sezonin e kaluar dhe do të kërkojë hakmarrje këtë vit. Ndeshja midis Real Madridit dhe Bayern Munich do të zhvillohet nesër prej orës 8:45.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *