Theo Walcott: Sam Allardyce mund të marrë më të mirën nga unë në Everton

Theo Walcott thotë se Sam Allardyce ishte një faktor kryesor në vendimin e tij për të nënshkruar për Merseyside klub.

Walcott, i cili u largua nga Arsenal në dritaren e transferimeve të janarit pas 12 sezoneve në klubin e veri, Londrës, ka bërë një fillim të fortë për karrierën tek Evertonit që ka shënuar dy herë vetëm me paraqitjen e tij të dytë për klubin. 28-vjeçari luajti vetëm gjashtë herë në Premier Ligë për Arsenalin në gjysmën e parë të sezonit dhe ndjeu mundësinë për të punuar me Allardyce në Everton, ishte mundësi shumë e mirë për ta kthyer poshtë dhe do ta ndihmojë atë të zhvillojë karrierën e tij.

Walcott tha: “Sam ishte një nga arsyet kryesore pse erdha në klub. “Doja një menaxher si ai, i cili mund të merrte më të mirën nga unë. Ai është i etur për t’i kthyer rezultatet. “Më pëlqen të shkoj në trajnim çdo ditë dhe të përpiqem të jem më mirë se një ditë më parë. “Unë dua të përmirësoj ekipin dhe çdo gjë që mund të bëj për të ndihmuar, do ta bëj.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *