Theo Hernández në Real pushonë Marcelo

Marcos Llorente do të sigurojë konkurrencë në mesfushën mbrojtëse dhe ardhja e pritshme e Theo Hernández do të thotë se Real Madrid do të jetë në gjendje të pushojë Marcelo.

Mbetet për t’u parë se çfarë ndodh në Real Madrid këtë verë, ku Keylor Navas ka pësuar një përmisim në fund të sezonit – por firmosjet e mundshme David de Gea dhe Thibaut Courtois ende janë shumë të mëdha – ose nëse Los Blancos do të përfundojë një kontrat me një lojatar siç është Kylian Mbappé i Monakut, i cili është i lidhur ngushtë me Bernabeu.

Ndërkohë rekrutimi i afërt i Theo Hernandez, i cili gjithashtu ka gëzuar një vit fantastik në Alavés, me huazim nga Atlético Madrid, do të jetë në gjendje për ta ndihmuar Marcelon derisa të vijë koha që adoleshenti francez të marrë përsipër nga 29 Vjeçar përgjithmonë.

Vera do të sjellë një injeksion të rinjve në grupin e Real Madrid, me ardhjen e Hernandezit (19), Llorente (22) dhe mbrojtësit qendror Jesús Vallejo (20) duke ardhur në të njëjtën kohë me largimet e parashikuara të anëtarëve të skuadrës së vjetër si Pepe (34) dhe Fabio Coentrao (29).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *