Swansea shpreson të përfundojë marrëveshjet për Wilfried Bony dhe Joe Allen

Swansea shpreson të përfundojë marrëveshjet për ish-lojtarët Wilfried Bony dhe Joe Allen, si dhe Nacer Chadli, pasi lëvizja e Gylfi Sigurdsson në Everton është e plotë, sipas burimeve të Sky Sports.

The Toffees kanë synuar Sigurdsson gjatë gjithë verës dhe një burim i ka thënë Sky Sports se një marrëveshje do të përfundojë këtë javë. Swans duan 50 milionë funta për yllin e Islandës dhe sapo të ketë ikur ai, ata mund të fillojnë të sjellin lojtarët e tyre, me Bony, Allen dhe Chadli në krye të listës së tyre.

Sulmuesi i Bregut të Fildishtë Bony pati sukses për Swansean nën ish-menaxherët Michael Laudrup dhe Garry Monk, duke shënuar 25 gola të Premierligës në 54 paraqitje, por u shit në Manchester City për 28 milionë funta në janar 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *